Jarná očista a regenerácia. 5 cvičení na zbavenie sa zlej energie.


Človek je ako špongia, ktorá dokáže nasiaknuť energiami kohokoľvek. Energia je všade okolo nás či už pozitívna, alebo negatívna. V EZO-TV Vás chceme naučiť ako ovládnuť svoju vlastnú energiu a ako sa zbaviť negativity vo Vašom živote. Jarná očista čaká na každého z nás.

Negativita a jej vplyv na človeka. 

Negativita je ako jed. Je vysoko toxická a dokáže otráviť tak ako aj myseľ, aj telo. Môže u Vás spôsobiť návaly strachu, agresivity, úzkosti a dokonca paranoje.  Negativita sa v človeku často prejavuje aj fyzicky. Príkladom sú  napnuté svaly, sťažené dýchanie, vysoký tlak alebo zvýšená hladina cortizolu – hormón stresu.

5 cvičení, ktoré Vám pomôžu zbaviť sa negatívnych energií. 

Pociťujete v sebe negatívnu energia alebo sa jej chcete vyhnúť? Máme pre Vás niekoľko tipov na cvičenia, ktoré sú jednoduché a možno ich praktizovať kedykoľvek. Práve jar je ideálnym obdobím urobiť krok vpred a zmeniť to, čo Vám už dlhšie nevyhovuje. Znovuzrodenie a jarná očista sú klúčom k novým začiatkom.

1. Meditácia

Meditácia je výborný na chvíľu zastať alebo spomaliť. Táto forma cvičenia dokáže uvoľniť napäté svalstvo, znížiť tlak, spomaliť a prehĺbiť dýchanie. Existujú rôzne formy meditácie, napríklad ranná dychová, sústredená alebo svalová. Stačí len 10 minút denne na to aby ste pocítili výsledky.

2. Dýchanie Pranayama 

Pranayama je dychové cvičenie, ktoré možno poznáte z jogy. Existujú dve techniky, bhastrika a kapalabhati. Ide to dlhoročne zaužívané cvičenie, ktoré má za úlohu vyplaviť zlú energiu  z tela von. Sadnite si do pohodlnej polohy s vyrovnaným chrbtom a zavrite oči. Prstom si pridržte jednu nosnú dierku a nadýchnite sa zhlboka. Pri výdychu vymeňte strany nosa a pridržte si druhú dierku. Následne vydýchnite. 

3. Pohyb v prírode

Prechádzka v prírode je jedným z najlepších cvičení pre posilnenie imunity a vyvetrania si hlavy od zbytočných myšlienok. Všímajte si svoje okolie a scenériu. Absorbujte čerstvý vzduch a myslite len na pozitívne veci.

4. Cvičenie

Cvičenie, v akejkoľvek forme, je pre zdravie tela a mysle veľmi potrebné. Cvičenie neznamená, že potrebujete ísť hneď behať. Začnite svoje ráno rozcvičkou a zahriatia svalstva. Skúste si možno zaobstarať ľahké činky alebo skúste silový tréning s vlastnou váhou. Cvičením tvorí telo serotonín, alebo inak povedané hormon šťastia. Nie nadarmo sa hovorí, že šťastným ľudom sa zlé energie vyhýbajú. Cvičením taktiež aktivujete energetický systém, práve v ktorom sa často tieto zlé energie ukladajú.


5. Tréning mysle

Keďže sme si zatiaľ vymenovali len cvičenia zamerané na telo, nezabudnime na myseľ. Skúste sa nesťažovať. Negatívne energie sa na ľudí, ktorí majú tendenciu byť nespokojní, lepia ako včely na med. Ked sa zameriavate na negatívne pocity a sťažujete sa, začne si Vaše telo všímať aj banálnosti, len aby pokračovalo v cykle nespokojnosti a hromadenia negatívnej energie. Ak sa Vám niečo nepáči, skúste myslieť na niečo iné alebo naopak nájsť si na tom, čo Vás irituje, niečo dobré.

Vo všeobecnosti je akýkoľvek pohyb a cvik, nezáležiac od intenzity alebo druhu, prospešný. Skúste pravidelne praktizovať aspoň jeden z tohto zoznamu a uvidíte, že sa budete cítiť lepšie. V prípade akýchkoľvek otázok, nás neváhajte kontaktovať na stránkach EZO-TV. Radi Vám odpovieme.