Jednoduché tipy na samostatnú opravu kuchyne!

Kuchyňa je miestnosť, kde sa sústredí podstatná časť nášho života. Predovšetkým tí z nás ktorí v nej trávia niekoľko hodín denne. Preto je veľmi dôležité, aby všetko fungovalo tak, ako má. Občas nás však prekvapí kvapkajúci kohútik alebo uvoľnené úchytky na dvierkach kuchynských skriniek.

Takéto drobné nedostatky si dokážete opraviť sami. Dokonca ani pre odlepujúcu sa fóliu na kuchynských skrinkách, nemusíte vymieňať celú linku. Stačí si jednoducho nasadiť oblečenie, ktoré Vám nebude vadiť, že sa zašpiní a nejakú turistickú obuv, a ide sa na to! Prinášame vám prehľad niekoľkých nenáročných opráv, ktoré zvládnete aj bez pomoci odborníka pre kuchyne na mieru.

Kvapkajúci kohútik

Kvapkajúci kohútik nielenže vyháňa peniaze z peňaženky, tiež je to nepríjemné celý deň počúvať, ako do umývadla kvapká voda. S opravou kohútika si poradíte aj sami. Zastavte hlavný prívod vody v domácnosti. Otočte kohútik tak, aby vytiekla zvyšková voda, ktorá je usadená vo vodovodnom potrubí. Odstráňte kryt kohútika, vyskrutkujte skrutku, ktorá je pod krytom zatiahnutá a zložte poškodený kohútik.

Ak je tesnenie naďalej zlé, je nutné vymeniť celé sedlo batérie. Sedlo sa vymení kľúčom. Nové sedlo musí mať vždy rovnaké rozmery ako staré. Nainštalujte novú ventilovú vložku. Zaskrutkujte späť kohútik a jeho kryt a otvorte hlavný uzáver vody.

Výmena starého drezu za nový

Začneme presným meraním, ktoré nám ušetrí čas a pomôže pri voľbe správneho drezu. Zmerajte pracovnú dosku od zadnej po prednú časť, pričom toto meranie bude zodpovedať maximálnej hĺbke drezu, ktorý môže byť použitý. Dôležité je dokonale utesniť okraj drezu proti vniknutiu vody. Pomôže vám v tom silikónová tesniaca hmota na medzery, ktorú naneste na hrany pracovnej dosky, alebo na okraj otvoru pre drez nalepte tesniacu pásku.

Drez je potom možné vložiť do otvoru. V otvore ho rovnomerne vyrovnajte a priloženými sponami ho pripevnite na pracovnú dosku. Spony priťahujte rovnomerne a dbajte na to, aby sa páska umiestnená po obvode alebo silikónová tesniaca hmota nevytlačila na okraj drezu. Tesniacu hmotu nechajte poriadne vyschnúť.

Tapety pre kuchynske linky

Samolepiaca tapeta je jednoduché riešenie pre tých, ktorí chcú rýchlo a lacno zmeniť vzhľad kuchyne. Výber tapiet je skutočne obrovský, práca s nimi jednoduchá, rýchla a výsledok môže byť nad očakávanie dobrý.

Samolepiace tapety sú vinylové, umývateľné bežnými saponátovými prípravkami. Nalepíte ich špeciálnym lepidlom určeným na ťažké vinylové tapety. Vyzerajú dobre, často imitujú obkladačky, mramor alebo kameň. V ponuke nájdete aj jednofarebné varianty alebo tapety s abstraktnými vzormi.

Keď sa vám úspešne podarí opraviť vašu kuchyňu. Nezabudnite sa odmeniť skvelou kávou, ideálne z kávovaru Delonghi.