Štylizácie s topánkami na rovnej podrážke

Topánky s plochou podrážkou sú veľmi pohodlné, hoci mnoho žien tvrdí, že im zaberajú ženský šarm. Všetko však záleží na tom, ako na ich základe postavíme štylizáciu a ako zdôrazníme ženskosť, aby sme napriek plochej podrážke vyzerali fenomenálne. Dnes predstavujeme niekoľko módnych štylizácií s topánkami bez podpätku v hlavnej úlohe.

Každodenný look – pohodlie a štýl

Pri vytváraní každodenných štylizácií nám záleží predovšetkým na tom, aby boli pohodlné. Často musíme tráviť veľa času na nohách a nepohodlná obuv potom môže výrazne znížiť naše pohodlie a dokonca spôsobiť bolestivé odreniny. Preto sú topánky s podrážkou najlepším riešením v tejto situácii, pretože zaisťujú chodidlu prirodzené zakrivenie a podporu. Ak hľadáme pohodlnú, plochú obuv pre každodenné štylizácie, určite odporúčame dámske poltopánky klasického strihu, vyrobenú z mäkkej kože alebo iného materiálu, ktorý poskytne nohe dostatočné vetranie a ochranu pred chladom. V takýchto topánkach stojí za to venovať pozornosť podrážke. Mal by byť mierne pružná, aby umožňovala chodidlu voľný pohyb, ale mala by mať aj dobrú priľnavosť, vďaka čomu budeme stavať pevné kroky na každom type podkladu. K poltopánkam budú ideálne pasovať štylizácie s džínsami alebo inými nohavicami s rovnými nohami. Denne ich môžeme obliecť k ležérnemu outfitu zloženému zo svetra a pohodlných nohavíc alebo ich skombinovať s krátkou sukňou lichobežníkového strihu.

Športovo, ležérne

Ak uprednostňujeme športový štýl a radi nosíme ležérne oblečenie, ktoré neobmedzuje v pohybe, budú tenisky alebo sneakersy tou správnou voľbou topánok na plochej podrážke. Tieto typy topánok si perfektne poradia so všetkými podmienkami, a to ako počas dlhých hodín státia alebo sedenia, tak aj pri rýchlom pohybe po meste a nakoniec, keď musíme prebehnúť určitú vzdialenosť. Športovú obuv je možné úspešne nosiť k džínsom a teplákom, ako aj k legínsom. Voľná mikina a sneakersy v módnych farbách sú skvelým duom, vďaka ktorému naša štylizácia získa charakter. K športovej obuvi môžeme tiež nosiť krátke nohavice alebo sukňu alebo šaty v mestskom štýle – tento look sa odporúča na každodenné použitie a na večerný výlet s priateľmi.

Kancelária, v štýle smart casual

Plochá obuv je tiež skvelým riešením, pokiaľ ide o elegantné kancelárske štylizácie v štýle smart casual, spájajúce eleganciu s mestskou slobodou. Nadmerné tričko, pletené sako, džínsy a značkové tenisky alebo sneakersy – taký look určite urobí dobrý dojem na kolegov a dodá nám sebavedomie. Do kancelárie si môžeme obliecť aj ceruzkovú sukňu z teplákovej tkaniny, top a bundu s jedným gombíkom na vrchu a klasické sneakersy na chodidlách. Doplnením štylizácie o elegantné hodinky alebo jemné náušnice získame elegantný outfit v elegantnom štýle smart casual.

Plná štýlu

Je možné vytvoriť šikovnú a elegantný dámskou štylizáciu z obuvou na plochom podpätku? Samozrejme, že áno. Príkladom môže byť kombinácia bielej košele s golierom, cigaretových nohavíc a kožených topánok so širokými, plochými podpätkami. Celé to bude zdôraznené tenkým opaskom s ozdobnou sponou a visiacimi náušnicami – neznie to štýlovo a noblesne?

Správne vybrané topánky na plochej podrážke nám môžu zabezpečiť nielen pohodlie, ale aj elegantný a veľmi vďačný vzhľad za predpokladu, že správne zvolíme strih topánky k charakteru štylizácie.