Buďte tým, čím ste

Martin sa rozhliadol po okolí a ostražito si vytiahol cigarety z bundy. Ak by ho niekto zo známych, či susedov videl, doma by mal po chlebe. Rodičia sa to proste nemohli dozvedieť. Sedel, fajčil a čakal na autobus. Obzeral si autobusovú zastávku polepenú rôznymi reklamami. Ako prvé upútala jeho pozornosť reklama na astrológiu. Bola tam fotka nejakej milej pani a text „chceš poznať svoj osud? Zostavujem rôzne druhy horoskopov. Mesačný horoskop tento týždeň za akciové ceny.“  Hneď vedľa toho bol inzerát na predaj roztomilých šteniatok a pod tým bola pracovná ponuku s veľkým nápisom online marketingová agentúra hľadá teba.

Martin bol čerstvo po strednej škole a na Výšku sa mu veľmi nechcelo. Netušil však, kde by pracoval. V podstate sa mu nad tým ešte ani nechcelo rozmýšľať. Inzerát ho však nejakým spôsobom, vlastne ani nevie prečo zaujal a rozhodol sa, že by to mohol vyskúšať. Prečo nie, povedal si, za pohovor nič nedá…

Hneď na druhý deň zavolal na číslo z inzerátu a dohodol si pohovor na druhý týždeň. Nebyť jeho kamaráta, ktorý mu to pripomenul, úplne by na to celé zabudol. Čuduj sa svete aj napriek Martinovemu laxnému prístupu a faktu, že čo vlastne je onlina marketingová agentúra si googlil cestou na pohovor, ho vybrali. Asi preto, že bol tak v pohode.

Martin totiž nikdy nemal veľké ambície, ale žil život tak ako mu prichádzal a nikdy sa nestresoval. Tak akosi vedel, že to nemá cenu. A práve takého pokojného človeka hľadali do týmu v novej online marketingovej agentúre.

Občas teda nemusíte spĺňať žiadne tabuľkové výkonnostné očakávania  a vedomosti, stačí, že ste samy sebou a práve  to je na vás najcennejšie a niekde sa proste so svojou osobnosťou uchytíte a všetko ostatné sa naučíte.

O 20 rokov sedel Martin na zastávke a chcel si zapáliť. Počkal však až prejde sused jeho rodičov. Aj keď už nemáte 20 rokov, rodičia sú stále rodičia…