Hľadáte ten najlepší kočík pre Vaše dieťa? Pomôžeme Vám!

A je to tu! Ste v radostnom očakávaní Vášho vytúženého dieťatka a tešíte sa na všetko, čo vás spolu čaká. Zároveň určite chystáte novú výbavičku pre Vaše dieťatko a k tomu rozhodne patrí aj kočík. Možno patríte k tým, ktorý sa nevedia rozhodnúť aký kočík pre dieťatko vlastne kúpiť. Lámete si hlavu nad tým, či to má byť klasický alebo športový kočík, či dokonca nejaký retro kúsok. Niekto si povie, že predsa nehľadá nábytok do svojej novej modernej obývačky s kuchyňoua že na tom aký vyberie, až tak nezáleží. Opak je pravdou. Kočík sa v podstate na pár mesiacov až rokov stane takou prenosnou obývačkou Vášho dieťatko a  každý rodič chce pre svoje dieťa predsa len to najlepšie. V tomto článku  Vám prinesieme pár tipov, ktoré by vám mohli pomôcť v rozhodovaní.

Uľahčili sme vám prácu a rozdelili sme pre Vás kočíky na tri základné tipy:

Kompaktné ľahké kočíky

Sú to kočíky, ktoré sú svojimi vlastnosti ideálne pre nenáročné prechádzky po mestskom okolí, skvelý je pre nich povrch klasických upravených chodníkov pre chodcov. Má malé ľahké kolesá vďaka ktorým sa s nimi ľahko manévruje. Patria medzi obľúbené typy práve pre svoje jednoduché ovládanie.

Takzvané „tereňáky“

Sú to kočíky, ktoré majú väčšia kolesá pre drsnejší povrch. Ak radi chodíte do prírody a prechádzky s kočíkom si predstavujete práve tam, neváhajte investovať do kvalitnejšieho terénneho kočíka s ktorým bude pre vás každý povrch malina.

Kočíky pre každý prípad

Takzvané univerzálne kočíky, ktoré majú niekoľko možných nastavení. Môžu mať veľké či malé kolesá, riadidlá sa tiež vedia meniť v závislosti od toho, čo potrebujete. Sú teda skutočne vhodné pre drsnejšie prírodné povrchy ako aj mestské chodníčky, ale každopádne aj cena sa pri týchto kúskov, ak sú kvalitné, pohybuje vo vyšších reláciách.