Rady a tipy do manželstva

Do manželstva ľudia väčšinou vstupujú z lásky. V tých menej šťastných prípadoch je to z povinnosti a niekedy je to, ako sa hovorí z núdze cnosť. Poďme sa však teraz spoločne pozrieť na tie manželstvá, ktoré vznikajú z lásky, na čo je dobré nezabudnúť, aby láska nevyprchala. Pár dobrých rád, tipov a trikov od ženy, ktorá má 30 ročné skúsenosti z manželstva, ktoré stále dobre funguje a s manželom im láska stále nevyprchala.

  • Najväčšou chybou, ktorá sa môže stať, že začnete brať svojho manžela ako samozrejmosť. Nikdy nie je nič isté a aj keď ste si sľúbili, že spolu budete navždy. Vážte si seba navzájom a buďte za tú vzácnosť vďační každý deň.
  • Nedajte sa pohltiť povinnosťami každodenného života. Často sa stane, že vybavovanie spoločnej domácnosti, starostlivosť o ňu a tiež o deti, zaberie popri práci veľa času a manželia akosi prestanú mať čas na seba navzájom. Témy ako výber nábytku na mieru, rozhodnutia či kúpite deťom poschodovú posteľ alebo radšej rozkladacie postele, či aký športový kočík kúpiť, naozaj nie sú témy, ktoré by vám mali brať z času na seba navzájom. Nezabúdajte naň.
  • Prekvapujte sa. Nezabúdajte na to, že maličkosti robia vzťah nádherným. Prekvapte svoju ženu milým kvietkom alebo uvarte manželovi špeciálnu večeru uprostred pracovného týždňa.
  • Pripomínajte si, že to, že nájdete lásku a máte fungujúci vzťah je veľkou vzácnosťou.
  • Robte, čo vás baví. Nebuďte stále len s partnerom, ale nájdite si aj vlastné koníčky. Pre fungujúci vzťah je čas strávený osamote jedným z najdôležitejších pilierov.
  • Ak na seba v záplave povinností a koníčkov, ale strácate čas, je veľmi dôležité si ho nájsť. Dohodnite si rande! Ako za starých čias
  • Deti vás majú ešte viac spojiť, nie nahradiť vám partnerskú lásku. Dajte na to pozor, niekedy sa to stáva. Hlavne ženám, že všetku lásku venujú deťom a na partnera sa už akosi nedostáva…